اگر به دنبال مطلب خاصی می گردید آن را در سایت جستجو کنید...

بیوگرافی علیرضا عصار


علیرضا عصار (زادهٔ در تهران) خواننده، آهنگساز و نوازنده پاپ ایرانی است.

نام اصلی علیرضا عصار
تولد
ژانویهٔ ‏
ملیت ایرانی
سبک‌(ها) موسیقی پاپ – کلاسیک فارسی
ساز(ها) پیانو
سال‌های فعالیت به بعد

زندگی

او متولد در خیابان ری، کوچهٔ آبشار است. وی نواختن پیانو را در سالگی آغاز کرد و نخستین استاد وی کاووس سمندر بوده‌است. خواندن را از نوروز سال آغاز کرد و نخستین ترانهٔ وی «عیدانه» با سروده‌ای از مولانا و آهنگ‌سازی فؤاد حجازی بود. بنابر گفتهٔ خود، شیفتگیِ ویژه‌ای به مولانا دارد و این در کارهای او بسیار آشکار است.
نخستین کنسرت: در سن سالگی در جایگاه نوازندهٔ پیانو در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی و پس از آن حضور در تئاتر «پیروزی در شیکاگو» به کارگردانی داود رشیدی و حضور مهدی هاشمی و فریماه فرجامی در سال (در سالگی) در جایگاه نوازندهٔ پیانو.[ ]

  • وی دارای مدرک کارشناسی حقوق و متأهل است. خوانندگان موردعلاقهٔ او فرهاد مهراد و بنان هستند.

اولین تجربهٔ خوانندگی وی به‌طور رسمی، با اجرای قطعهٔ “عیدانه” به سفارش مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما در سال شکل گرفت، پس از آن در فیلم سینمایی مرد عوضی به اجرای قطعه‌ای پرداخت و سپس به همراه محمد اصفهانی، “قدسیان آسمان” را اجرا کرد. مؤثرترین شخصیت در زندگی وی “امیرالمؤمنین علی (ع)” است.

وجود اشعار “مولانا” و طرح مسایل اجتماعی از ویژگی‌های موسیقی “علیرضا عصار” است. این خواننده معتقد است ترانه خواندن به برقراری ارتباط عاطفی با مردم منجر می‌شود. “مهران مدیری” و “سیامک انصاری” دوستان نزدیک وی هستند. به طور کلی “علیرضا عصار” برای سلیقه و تفکر مخاطب خود احترام زیادی قائل است.

  • علیرضا عصار رکورد دار اجرای زنده در سالهای گذشته است.
  • آلبوم “نهان مکن” با همکاری شهرداد روحانی در استدیو اَبی رُد لندن با ارکستر سمفونیک لندن ضبط شده‌است.
error: Content is protected !!