اگر به دنبال مطلب خاصی می گردید آن را در سایت جستجو کنید...

بیوگرافی سعید محمدی


سعید محمدی خواننده ، آهنگساز ، ترانه سرا و نوازنده گیتار موسیقی در سبک‌های پاپ و پاپ/راک است.

 Saeed mohamadi javanan بیوگرافی سعید محمدی
ملیت ایرانی
سبک‌(ها) موسیقی پاپ / راک
ساز(ها) گیتار
سال‌های فعالیت خواننده ، آهنگساز ، ترانه سرا و نوازنده گیتار

دوران کودکی و نوجوانی

سعید محمدی فرزند یک خانواده شش نفری متولد قلهک در تهران است.

از زمان کودکی میل به خواندن در او به طوری روز افزون رو به رشد گذاشت و با وجود مخالفتهای خانوادگی بالاخره در سن چهارده سالگی شرکت سعید نوجوان در مسابقات آموزش و پرورش شمیران و کسب رتبه اول باعث شد تا او بطور جدی با چالشهای هنری با طعم برنده شدن و تشویق مردم آشنا شود و این تشویق و توجه به هنرمند جوان انگیزه ورود جدی وی به دنیای خوانندگی و موزیک شد.

بعد از سه سال متوالی سعید و اکنون گروه موسیقی سعید در شمیرانات زبانزد همگان شد و درادامه چالشها شرکت در مسابقات اردوی رامسر که پیک نیک تفریحی –آموزشی برای جوانان تمام ایران بود سعید را با اساس تشکیل گروه موسیقی آشنا ساخت و در پی آن با سازهای مختلف و نواختن گیتار به عنوان یک کامل کننده مناسب به ادامه فعالیتهای خوانندگی پرداخت.

درسال آشنایی و همکاری او با فریدون فرخزاد یکی از مجریان پرآوازه تلویزیونی فصل جدید کارنامه هنری سعید را رقم می‌زند و فریدون فرخزاد با تجربه خاصی که در شناخت و معارفه خوانندگانی همچون ستار، شاهرخ، مرتضی، نلی، ابی، نسرین، فرامرز اصلانی و بسیار دیگر داشت سعید را بارها به عنوان درخشانترین استعداد در موسیقی پاپ معرفی کرد.

به دنبال شروع همکاری این دو یک آلبوم از ترانه‌های فرخزاد و آهنگهای سعید محمدی به بازار زیر زمینی آن زمان ایران نشانگر تولد یک خواننده و آهنگساز مستعد بود.

مهاجرت به اروپا

ادامه فعالیتهای سعید محمدی در کنار فریدون فرخزاد باعث شد تا این دو برای تولید و تهیه کارهای جدید در محیطی آزاد به خارج از ایران مهاجرت کنند و به اجرای کنسرتهای متفاوت و پر ببیننده در شهرهای بزرگ اروپا از جمله پاریس، نیس، لندن، استکهلم، مونیخ، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، واشنگتن و نیویورک و سایر شهرها بپردازند و تجربه خوانندگی و نوازندگی و همینطور رهبری گروه‌های مختلف موسیقی و نحوه اجرا را در سعید جوان به طور بسیار زیاد عمیق تر و گسترده تر کرد.

در سعید محمدی از فرخزاد به دلایل حرفه‌ای و اختلافات سلیقه‌ای جدا شده و به مدرسه موسیقی در هامبورگ رفت تا بتواند توشه آهنگسازی خود را پر بار تر و مبانی آکادمیک خود را محکم تر کند.

از سال تا به مدت سال به دلیل ضربه روحی از دست دادن برادر بزرگتر سکوتی در زندگی هنری او سایه انداخت و ناملایمات دیگر هنرمند جوان و حساس را به گرداب تجارت انداخت که باعث سرخوردگی وی شد.

مهاجرت به آمریکا

سال مهاجرت سعید با کوله باری از پنج سال رنج سکوت و حرفهای نگفته به آمریکا همراه است. اصرار و تشویق دوستان منجر به تهیه و تولید اولین آلبوم مستقل سعید به عنوان آهنگساز ترانه سرا و خواننده می‌شود به عنوان «چراغ جادو» با آهنگ معروف و موفق مرد خسته که نوید تولد دوباره هنرمندیست متفاوت

دو سال پس از آن سعید محمدی که با موفقیتی نسبی و چشمگیر به ادامه کار در پهنه موسیقی پاپ تشویق شده‌است با چرخشی جالب و با همکاری و تهیه کنندگی خلاق David Betsamo دست به تهیه آلبوم آفتاب مهتاب می‌زند.

موفقیت این آلبوم با آهنگهایی همچون گل باغ، آتیش پاره،regerege-lo lo chah chahکه غالباً ریتمیک و کلابی بودند سعید را به عنوان خواننده و آهنگساز و ترانه سرایی که سلیقه مردم را می‌شناسد و نبض آنان را در سرپنجه‌ها و کلامش به همراه دارد

به طور جدی مطرح می‌کند و بلافاصله حرفه آهنگسازی او با نوشتن دو آهنگ معروف و موفق «جونی جونوم» و «ایران» با صدای لیلا فروهر و اهنگ «سکوت شکسته» با صدای منصور و متعاقب آن اکثر آوازخوانان بزرگ و مطرح لس انجلس به اوچهره‌ای دیگر بخشید و بیش از پیش نقش او را در موسیقی پاپ دهه نود پر معنا تر و جذاب تر کرد.

در سال همکاری سعید و David Betsamo پر فروش‌ترین آلبوم به نام «چشم براه» را به بازار موسیقی پاپ ارائه داد. سال «پرسپولیس» دوباره او را عنوان به یک هنرمند متفاوت مطرح کرد.

آغاز قرن جدید

سال «آسمونهای آبی» آسمان فعالیت‌های هنری سعید را برای همیشه آبی کرد و در حد فاصل آلبوم قبلی و کنونی سعید به یکی از پر کارترین آهنگ سازان و خوانندگان لس انجلس تبدیل شد که آهنگها و آثار او چه با صدای خودش و چه با صدای دیگر خوانندگان با استقبال مردم و شرکتهای پخش موزیک مواجه می‌شد.

در سال آلبوم «برنده» و آهنگ «دیار» نشانگر بلوغ و درک بهتر و پخته تر این هنرمند از جامعه و هنر خویش بود. دیار، آرزو و دیگر آهنگهای این آلبوم نوید دوره جدیدی از تحولات روحی و خلاقیتهای سعید بود و از سال به بعد بی تردید می‌توان بر این نکته تکیه کرد.

تداوم سعید محمدی در بهتر شدن و متفاوت بودن بالاخره باعث شد تا سعید محمدی راه اصلی خودش را در زمینه آهنگ و ترانه بیابد و با استقبال مخاطبین گوناگون و مشکل پسند هم مواجه شود. ادامه این تکامل با انتشار آلبوم «یاران»friendsبا حضور سعید محمدی، ستار، مرتضی و شیلا مهر تاییدی بود بر این روند.

در این مجموعه مختلط شیوه ابتکاری سعید محمدی با استفاده از موسیقی راک در «درخت بی سایه» با کلامی مجذوب کننده و آهنگ «E-mail»نشان دهنده استعداد سرشار او و شهامتش از نوگرایی و تغییر است.

فعالیت‌های کنونی

اکنون سعید محمدی با انتشار آلبوم در عرض چهارده سال که شامل اهنگ و ترانه‌است و بیش از اثر که با صدای خوانندگان پر آوازه دیگر مانند معین، ستار،مرتضی،شهره،شیلا،منصور،شهرام کاشانی، شیفته، نیما، لیلا فروهر، شراره و گروه بلک کتز و بسیاری دیگر است کارنامه‌ای درخشان از خود به جای گذاشته که دغدغه خاطر هنرمند برای هر چه بهتر ساختن و پرداختن خواهد بود.

سعید محمدی همواره یکی از هنرمندانی است که تلاش می‌کند که همیشه صدای مردم باشد. مردمی که به دلایلی احتیاج به شنیده شدن دارند. آدمهای پیر و تنها یا کودکان از همه جا رانده شده.

شاید هم معتادانی که از همه جا نا امید شده‌اند. سعید می‌گوید:همیشه از کودکی وقتی آرزوی خوانندگی در من اوج می‌گرفت یک آرزوی دیگر هم با آن پرواز می‌کرد آن هم این بود که نه تنها معروف ومحبوب باشم بلکه مسئول هم باشم و به کمک دردمندان بروم.

هنرمند معروف بسیار است اما هنرمندی که معروف باشد و احساس مسئولیت بکند کم. من آرزو دارم که در زمره گروه دوم باشم.

آلبوم‌شناسی

  • چشم به راه ( )
نام ترانه ترانه سرا آهنگساز تنظیم
چشم به راه سعید محمدی سعید محمدی
السون و ولسون سعید محمدی سعید محمدی دیوید
لا لو لا سعید محمدی سعید محمدی
دلسنگ سعید محمدی سعید محمدی
فصل عشق سیاوش قمیشی
چشم چشم دوابرو سعید محمدی سعید محمدی
عروسی سعید محمدی سعید محمدی
یادگار سعید محمدی سعید محمدی
  • چراغ جادو
نام ترانه ترانه سرا آهنگساز تنظیم
مرد خسته سعید محمدی سعید محمدی اریک
قطره قطره سعید محمدی سعید محمدی
کوچه سعید محمدی سعید محمدی آرمن
پشیمان سعید محمدی سعید محمدی
چراغ جادو سعید محمدی سعید محمدی
سکوت خانه سعید محمدی سعید محمدی
عشق من تو هستی سعید محمدی سعید محمدی
چاچاچا سعید محمدی سعید محمدی
  • آفتاب مهتاب ( )
نام ترانه ترانه سرا آهنگساز تنظیم
گل باغ(گرفتار) سعید محمدی سعید محمدی اریک
رگارگا سعید محمدی سعید محمدی دیوید
آتیش پاره سعید محمدی سعید محمدی
روز و روزگار سعید محمدی سعید محمدی
آفتاب مهتاب سعید محمدی سعید محمدی
لو لو چه چه سعید محمدی سعید محمدی
بگو دوست دارم سعید محمدی سعید محمدی
دختر تنها سعید محمدی سعید محمدی
  • آسمونای آبی ( )
نام ترانه ترانه سرا آهنگساز تنظیم
آسمون آبی سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
پونه سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
زلیخا سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
اما نمیشه سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
باغ عشق سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
ماه من سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
تلفن سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
چی سعید محمدی سعید محمدی دیوید بتسامو
  • برنده (تابستان )
نام ترانه ترانه سرا آهنگساز تنظیم
برنده سعید محمدی سعید محمدی اندی جی
آرزو سعید محمدی سعید محمدی کامرون کارتیو
دیار سعید محمدی سعید محمدی اندی جی
نگو خداحافظ سعید محمدی سعید محمدی اندی جی
بازنده عرفان سلیمی سعید محمدی اندی جی
باد و بید سعید محمدی سعید محمدی اندی جی
باغ ستاره سعید محمدی
خواب موندی پویا سعید محمدی اندی جی
  • پرسپولیس ( )
  • دوستان ( )
  • همیشه دیر ( )
نام ترانه ترانه سرا آهنگساز تنظیم
اشک ماهی سعید محمدی سعید محمدی سعید زمانی
به خاطر خودت عرفان سلیمی سعید محمدی حسین سیاح
لیلی و مجنون انوش و سعید محمدی انوش و سعید محمدی سعید زمانی
فقط با تو سعید محمدی سعید محمدی سعید زمانی
عشق من سعید محمدی سعید محمدی شایان امیری
برگرد سعید محمدی آیدین بهزادی آیدین بهزادی
دختر ایران زمین مستانه پرندیان آیدین بهزادی آیدین بهزادی
امشب شبه منه سعید محمدی سعید محمدی و فرد میرزا فرد میرزا
لجباز سعید محمدی سعید محمدی سعید زمانی
اون منم سعید محمدی سعید محمدی سعید زمانی
پاپا paul anka paul anka حسین سیاح
دستهای من سعید محمدی سعید محمدی فرهاد زمانی

تک آهنگها

نام ترانه ترانه سرا آهنگساز تنظیم
اما تو چیز دیگری
ته قصه عشق
هفت سین
دوباره ها
به یاد طوفان آرتین حسین موسوی
دستهام سعید محمدی سعید محمدی فرهاد زمانی
ولنتاین
error: Content is protected !!