اگر به دنبال مطلب خاصی می گردید آن را در سایت جستجو کنید...

بیوگرافی زنده یاد غلامعلی روانبخش


غلامعلی روانبخش با هنری روانبخش (زاده خورشیدی در قوچان – درگذشته در تهران) بازیگر و خواننده اهل ایران بود. وی فعالیت هنری از با خوانندگی در رادیو ایران شروع کرد.

غلامعلی روانبخش
زادروز خورشیدی
قوچان،
درگذشت
تهران،
ملیت ایرانی
پیشه خواننده و بازیگر

زندگی‌نامه

غلامعلی روانبخش به سال در شهر قوچان متولد شد و پس از تحصیلات ابتدائی و متوسطه به تهران آمد و در اداره بیمه‌های اجتماعی کارگران به سمت کارمند مشغول خدمت گردید و با خواندن ترانه‌هایی چون عروس و داماد، دختر قالی باف و نازی جان به اوج شهرت رسید و با خوانندگان زمان خود مثل: ویگن، عارف و منوچهر سخایی به رقابت پرداخت و چنان از شهرت و محبوبیتی بهره‌ور شد که ابتدا از وی برای شرکت در فیلم‌هایی دعوت به عمل آمد و سپس در رادیو مشغول همکاری و خوانندگی شد.

وی پس از قریب دوازده سال فعالیت در سینما و رادیو، از اوایل سال به تدریج از فعالیت‌های هنری کناره گرفت و بیشتر به کارهای اداری و در بیرون اداره به فعالیت‌های ساختمانی می‌پرداخت. وی در ماه سال [ ] در اثر سکته قلبی درگذشت.

غلامعلی روانبخش یکی از آن خوانندگانی بود که در دهه شروع به فعالیتهای هنری نمود و با همان اولین ترانه خود «آهای عروس و ای دوماد» که از ساخته‌های هنرمند ارجمند ناصر زرآبادی بود خوش درخشید و به قول معروف یکشبه راه صد ساله پیمود.

بازیگر

  1. خروس بی‌محل ( )
  2. دام عشق ( )
  3. دختران حوا ( )
  4. آفت زندگی یا مرفین ( )
  5. پیمان ( )
  6. کی به کیه؟ ( )
  7. پیمان دوستی ( )

خواننده

  1. عشق و انتقام ( )
  2. آفت زندگی یا مرفین ( )
  3. پیمان دوستی ( )
error: Content is protected !!