اگر به دنبال مطلب خاصی می گردید آن را در سایت جستجو کنید...

بیوگرافی جمال الدین منبری


جمال الدین منبری (زاده در تهران) خواننده و آهنگساز است.

فراگیری موسیقی

فراگیری موسیقی را از سال آغاز کرد. او زیر نظر اساتیدی مانند: محمد رضا شجریان، مرحوم فرامرز پایور، رامبد صدیف، حسین دهلوی، علیرضا مشایخی، محمد سریر، حسن ریاحی و محمد اسماعیلی، نوازندگی سنتور و تنبک، آواز و دروس نظری موسیقی را فراگرفت[ ].

تحصیلات

آخرین مدرک او بعد از کارشناسی موسیقی، درجه دو هنری ارزشیابی هنرمندان (معادل فوق لیسانس) می‌باشد[ ].

فعالیت‌های آموزشی موسیقی

منبری در هنرستان موسیقی دختران تهران، موسسه دانشگاهی رسام هنر (جهاد دانشگاهی)، مرکز آموزش فرهنگ و هنر واحد تهران، مرکز آموزش حین خدمت فرهنگیان (دارالفنون و شهید رجایی)، کلاسهای عمومی و تخصصی موسیقی برای تهیه کنندگان رادیو، دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد، دانشگاه صدا و سیما و… سابقه تدریس دارد، همچنین کارگاههای آموزشی مختلفی در بعضی شهرستانها برگزار کرده است[ ].

آثار

از منبری آثار گوناگون در زمینه آهنگسازی و خوانندگی رادیو تلویزیون و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت کنسرت و آلبوم موجود است. بعضی از تنظیم‌ها و آهنگسازی‌های منبری با صدای خود او و نیز خوانندگان دیگری مانند، حسام الدین سراج، محمد معتمدی و غلامحسین اشرفی به ضبط رسیده است.

به عنوان خواننده

  • «ارکستر مضرابی» به رهبری استاد حسین دهلوی (به صورت دی وی دی از انتشارات ماهور)
  • «قرار» به آهنگسازی همایون رحیمیان، محمد سریر و جمال الدین منبری (به صورت کاست از انتشارات سروش)
  • «نیاز ابدی» به آهنگسازی مهرداد دلنوازی (به صورت کاست از انتشارات خوش نوا)[ ]
  • «آیینه سحر» (به صورت کاست)

به عنوان آهنگساز

  • «گریه بی بهانه» با صدای سید حسام الدین سراج (به صورت سی دی از انتشارات سروش)
  • «ناز لیلی» با صدای مهدی حبیبی (به صورت سی دی از انتشارات سروش)

اجرای صحنه

منبری کنسرتهای متعددی در داخل و خارج از کشور داشته که می‌توان به اجراهای او با ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر سمفونیک صداوسیما با رهبری هنرمندانی همچون: مرحوم فریدون ناصری، محمد بیگلری پور، نادر مرتضی پور، منوچهر صهبایی و ارکستر بزرگ مضرابی به رهبری حسین دهلوی، ارکستر ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی و ارکسترهای دیگری در قالب موسیقی دستگاهی ایرانی با همکاری هنرمندانی همچون سعید ثابت و مهرداد دلنوازی اشاره داشت.

فعالیتها در صدا و سیما

از سوابق دیگر منبری می‌توان به مدیریت ارکسترهای صدا و سیما، مدیریت تولید و مدیریت آموزش و پژوهش در رادیو تلویزیون یاد کرد. او در حال حاضر به عنوان کارشناس ارشد، مدرس موسیقی، آهنگساز، نوازنده و خواننده مشغول فعالیت می‌باشد، همچنین وی یکی از متولیان انجمن آهنگسازان و خوانندگان جوان در صداوسیما از سال تا می‌باشد[ ].

error: Content is protected !!